مجموعه خوشکام شما را به خرید بهترین محصولات خشکبار و میوه خشک دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

مراکز تولید میوه خشک صنعتی درجه یک

آنچه در این مقاله می خوانید...

خصوصیات میوه خشک صنعتی درجه یکارائه میوه خشک صنعتی درجه یک

امروزه برای این که در تمام طول سال بتوان از همه میوه ها استفاده کرد آنها را خشک می کنند تا هم نگهداری آنها راحت باشد و هم در تمام فصل ها از همه میوه ها بتوانند استفاده کنند؛ به این منظور مرکز تولید میوه خشک صنعتی درجه یک در پی آن است که میوه خشک درجه یک و ارگانیک را در بسته‌بندی‌های بهداشتی تولید و به وفور به بازار فروش عرضه نماید، تا مصرف کنندگان به راحتی به آن دسترسی داشته باشند.

مراکز تولید میوه خشک صنعتی درجه یک

خصوصیات میوه خشک صنعتی درجه یک

خصوصیات میوه خشک صنعتی درجه یک همانطور که گفته شد امروزه مصرف میوه خشک در کل جهان بسیار زیاد است. میوه خشک شده گزینه خوبی است تا در تمام فصل ها همه نوع دسترسی داشته باشیم .

از میوه خشک علاوه بر اینکه به عنوان تنقلات و یک میان وعده سالم می توان استفاده کرد، در درست کردن کیک دسر نیز کاربرد دارد. میوه خشک ترش و شیرین و به نوعی آبنبات طبیعی از میوه خشک می توان به عنوان میان وعده استفاده نمود.

در کل میوه ها به دو روش سنتی و صنعتی خشک می شوند که در این مبحث می‌خواهیم از خصوصیات میوه خشک صنعتی بدانیم:

خشک کردن میوه ها به صورت صنعتی و در جنبه تجاری کاری نوین است. جنبه صنعتی و تجاری خشک کردن میوه و سبزی و … با دستگاه های خشک کن صورت می گیرد. برای خشک کردن میوه عموما ازمیوه های درجه 3 و رسیده استفاده می شود. چون میوه ها در نهایت اسلایس شده و تازه و رسیده هر دو یک شکل می شوند.

در کل برای فهمیدن فواید و معایب میوه خشک صنعتی به موارد زیر توجه فرمایید:

*میوه خشک از نظر کلسیم و فسفر غنی بوده و به دلیل داشتن مقدار زیادی آهن به عنوان میان وعده های تنقلی توصیه می شود، اما این به آن معنا نیست که افراد هرروز مقدار زیادی از این میوه های خشک استفاده کنند، چرا که این دسته از تنقلات کالری بالایی دارند و در مقایسه با میوه های تازه از قند زیادتری برخوردار هستند.

*در واقع با خشک شدن میوه از مقدار آب و رطوبت آن کاسته شده و معده می تواند حجم بیشتری از آن را بپذیرد. در این روش شکل ظاهری و رنگ میوه ها تغییر نمی کند و تازگی میوه ها حفظ می‌شود .

*در روش‌های صنعتی میزان اتلاف انرژی، زمان و فضای لازم بسیار کاهش می‌یابد و در مقابل حجم بیشتری از میوه‌های خشک شده را خواهیم داشت.

* از معایب روش‌های صنعتیاین است که برای حفظ ظاهر طبیعی میوه‌ها و عدم تغییر رنگ آن‌ها از مواد سولفیدی مانند اکسید سولفر و یا مواد قندی غیر طبیعی استفاده ‌می‌کنند که هر یک از آن‌ها مشکلاتی را برای بدن به وجود می‌آورد.

ارائه میوه خشک صنعتی درجه یک

ارائه میوه خشک صنعتی درجه یک با توجه به پرطرفدار بودن میوه خشک و خاصیت فراوان آن ارائه میوه خشک درجه یک بسیار مورد توجه تولیدکنندگان این محصول را گرفته است.تولید کنندگان میوه خشک سعی دارند محصولی به بازار ارائه دهند تا علاوه بر اینکه همه خواص و ویتامین‌ میوه ها شود، به دور از میکروب های محیط نیز باشند؛ تا مورد توجه مصرف کنندگان داخلی و خارجی قرار گیرد.

علیرضا بهزادی راد

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

مجموعه خوشکام شما را به خرید بهترین محصولات خشکبار و میوه خشک دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس بگیرید